לקבלת ייעוץ חייגו
03-5442511
או מלאו את הפרטים:

רשת מחשבים- הלב של הארגון

למה זקוק ארגון על מנת שיתנהל היטב? במאה ה-21 התשובה לשאלה הזו פשוטה בכל קנה מידה: רשת מחשבים, ורצוי כזו המתפקדת בצורה הטובה ביותר. המאמר הבא סוקר את חשיבות המערכות האלה ומתייחס לדרך הנכונה ביותר להצטייד בהן, כמו גם לתחזק אותן הלכה למעשה.

 

מגוון רחב של תפקידים

כאשר מדברים על שירותי מחשוב לעסקים, נכנסים לשדה משחק רחב לכל דבר ועניין – וזאת מכיוון שמגוון רחב של פעולות יכולות וצריכות להיעשות באמצעות המחשבים. זה מתחיל עם ההתנהלות השוטפת של העסק, ובכלל זה הנהלת חשבונות, מערכות מידע, חשבות שכר או אפילו ניהול משימות. העובדה שהפעולות הללו מתבצעות בצורה ממוחשבת מקלה על העסק בשלל רבדים, מגדילה את יכולות הניהול שלו ומקטינה את הסיכונים לתקלות. כך, למשל, העובדה היא שהמערכות הממוחשבות המתקדמות כוללות גיבוי מלא, לעיתים על גבי ענן וירטואלי, כך שהמידע יישמר גם כאשר נגרם נזק למקום בו ממוקם הארגון.

מערכות המחשוב של הארגון נועדו, כמובן, לאפשר תקשורת בין אנשים שונים הפועלים בתוכו, אפילו כאשר אינם נמצאים באותו מרחב פיזי – למעשה, ניתן לתקשר בצורה פשוטה גם עם סניפים מרוחקים, אפילו כאלה הנמצאים מעבר לים. הטכנולוגיה כיום מציעה תקשורת בין גורמים שונים, בעסק ומחוצה לו, כמו במקרה של שירותי טלפון אלחוטיים, או מרכזיות IP. וכמובן שניתן לחשוב על אינספור שימושים אחרים של מערכות המחשוב.

 

כך עושים זאת נכון

המציאות מראה כי אין מערכת מחשוב אחת של העסק אשר דומה לחברתה. בכל מקרה ומקרה, יש יישומים שונים שצריכים להיכנס לתמונה, כאשר גם המאפיינים של כל אחד מהם הם הכול חוץ מקבועים. מכאן נובע בהכרח שתכנון המערכת נדרש שיכניס לתמונה שלל היבטים הנוגעים אליו, ובכלל זה הצרכים הספציפיים, מספר האנשים שעתידים להשתמש במערכות או התשתית הקיימת של העסק. חברות הפועלות בתחום יציעו לרוב את המענה תוך תיאום מלא עם אנשי העסק, לאחר פגישות בהן כל המשתנים הרלוונטיים נכנסים לתוך המשוואה.

עקב החשיבות של מערכות המחשוב עבור העסק, צריך להוציא מכלל אפשרות תרחיש בו פעילותו נפגעת עקב תקלה זו או אחרת במערכות, תקלה שאפשרית אפילו אם המערכת היא המתקדמת ביותר האפשרית. חברות המספקות את הפתרונות האלה מציעות, בדרך כלל, גם שירותי תחזוקה, או אפילו תיקונים, כולל תמיכה סביב השעון. כמו כן, אנשי החברות יסייעו לאנשי הארגון בהטמעת המערכות האלה בפועל, למשל בצורה של הדרכות לעובדים או למורשי הגישה להן.